CHLOE
Filtry i Sortowanie
Filtry i Sortowanie
ROZWIŃ FILTRY
ZWIŃ FILTRY
RODZAJ PRODUKTU
RODZAJ PRODUKTU

Ubrania

Dodatki

KOLOR
KOLOR
CENA
CENA
od
do
OFERTA
OFERTA
Wszystkie filtry
Mniej filtrów
AKTYWNE FILTRY


Liczba produktów: 3
3 produkty

Chloe

 

 

Dom Mody Chloé powstał w 1952 roku w Paryżu. Jego założycielka, Gaby Aghion, swoimi ambitnymi kreacjami zachwyca kobiety z całego świata. Założycielka firmy miała bardzo sprecyzowane pragnienia – chciała wprowadzić linię ubrań pret-a-porter, czyli takich, które nie byłyby szyte na miarę, ale zachowałyby swoją elegancję. Dom Mody Chloé współpracuje z projektantami światowej sławy, takimi jak Christiana Bailly, Michele Rosier, Maxime de la Falaise, Graziella Fontana, Tan Giudicelli, Guy Paulin, Carlos Rodriguez czy Karl Lagerfeld. Dzięki ostatniemu projektantowi - Karlowi Langerfeldowi - marka Chloé stała się jedną z najbardziej pożądanych i rozpoznawalnych marek świata. Kolory, jakość, zdobienia - te trzy cechy, mocno podkreślające kobiecość, charakteryzują markę Chloé. Wszystkie produkty tej marki wykonane są z najlepszej jakości materiałów, z dbałością o najmniejszy szczegół. Dodatki, takie jak okulary, dzięki swojemu ponadczasowemu fasonowi, prezentują się świetnie bez względu na sezon. Kreacje marki Chloé prezentowane są przez gwiazdy takie jak Jackie Kennedy, Brigitte Bardot, Maria Callas czy Grace Kelly.

 

Chloe to jeden z czołowych, francuskich domów mody, założony w 1952 roku w Paryżu przez projektantkę i krawcową Gaby Aghion oraz Jacquesa Lenoira. Nazwa marki wzięła się od imienia najlepszej przyjaciółki Aghion – Chloe Huysmans. Marka zrodziła się w odpowiedzi na sprzeciw wobec obowiązującej w tych czasach sztywnej mody kobiecej.

Pierwsza kolekcja Chloe wyróżniała się inspiracjami bohemą, miejskim stylem oraz naturalną nonszalancją. Jej misją było ubranie kobiet w wygodne tkaniny z naciskiem na luz, miękkość, a także przyjemność noszenia. Chloe gwałtownie zyskała miano marki, która miała być ucieleśnieniem młodości i kobiecości. „Nie bez kozery mówi się, że to Gaby jest autorką pojęcia ready-to-wear, ponieważ swoją wizję projektowania określała jako luxury pret-a-porter”.

W 1958 roku w słynnym Cafe de Flore, odbył się pierwszy pokaz mody domu Chloe. Niezwykłe projekty odniosły niemal od razu spektakularny sukces i wzbudziły duże zainteresowanie licznych klientek, w tym gwiazd wielkiego formatu – Grace Kelly, Jackie Kennedy, Marii Callas czy Brigitte Bardot. W 1965 roku do marki Chloe dołączył Karl Lagerfeld, gdzie pracował przez 20 lat jako jedyny stylista. To właśnie dzięki niemu Chloe stała się jedną z najbardziej pożądanych i rozpoznawalnych marek świata. Zaprojektował nie tylko piękne i oryginalne damskie kolekcje, wykończone jedwabiem z romantycznymi, koronkowymi wstawkami, ale też pierwsze perfumy Chloe. Były to Chloe for Women, które stały się hitem i od 1975 roku są sprzedawane w różnych wariantach do dziś. W 1972 roku został otwarty pierwszy butik Chloe. Pojawił się w doskonałym momencie, jako odpowiedź na zapotrzebowanie na kreacje haute couture, podczas gdy inne domy mody oferowały jedynie kolekcje na zamówienie. W 2011 roku za sterami Chloe stanęła Clare Waight Keller, a 2017 roku jej miejsce zajęła Natascha Ramsay-Levi, współpracująca wcześniej z Louis Vuitton. „Jestem bardzo dumna, że staję się częścią domu założonego przez kobietę i dla kobiet. Chcę tworzyć modę, która podkreśli osobowość, charakter i sposób myślenia”.

Markę Chloe wyróżnia wysoka jakość wykończenia, bogata paleta kolorów oraz zdobienia, czyli cechy, które mocno podkreślą Twoją kobiecość. Wszystkie produkty wykonane są precyzyjnie, z dbałością o najmniejszy detal. Chloe to marka skierowana do eleganckich kobiet, lubiących na co dzień luksus i wygodę.

Na wirtualnych półkach naszego sklepu internetowego Moliera 2 znajdziesz oryginalne damskie dodatki w postaci okularów Chloe oraz perfum. Okulary Chloe wyróżnią Cię niepowtarzalnym designem a także świetnie zaprezentują się bez względu na sezon. Dodadzą uroku oraz pewności siebie kobietom, które je noszą. Perfumy Chloe charakteryzują się kwiatowo-drzewnymi tonami i promują romantyczne myślenie. Podkreślą Twoje piękno dopełniając całościowe wrażenie. Odwiedź naszą stronę internetową Moliera 2 i sama się przekonaj!