Wyszukaj
Szukaj
ZIMA 2022

Imperium modowe założone przez francuskiego arystokratę na początku lat 50-tych. Hubert de Givenchy miał zaledwie 25 lat, gdy zadebiutował kolekcją, która bardzo szybko odniosła ogromny sukces i stała się obiektem pożądania licznych wielbicielek mody. Od 2020 roku dyrektorem artystycznym marki jest Matthew M, Williams, odpowiedzialny za kolekcje damską i męską. Obecnie dom mody przeżywa drugą młodość. Moda Givenchy ma ambicję pozostać ponadczasową, dlatego nie poddając się sezonowym trendom, projektanci marki tworzą produkty o uniwersalnych fasonach dla ambitnych i odważnych kobiet.

FILTRUJ
SORTOWANIE
FILTRUJ WYNIKI
SORTUJ
ROZWIŃ FILTRY
ZWIŃ FILTRY
RODZAJ PRODUKTU
RODZAJ PRODUKTU

buty

torby

ubrania

dodatki

ROZMIAR
ROZMIAR

KOLOR
KOLOR
CENA
CENA
WYSOKOŚĆ OBCASA
WYSOKOŚĆ OBCASA
SEZON
SEZON
AKTYWNE FILTRY

+ WIĘCEJ FILTRÓW
- MNIEJ FILTRÓW
POKAŻ WIĘCEJ

Damskie dodatki Givenchy

37 produktów

Legendarny projektant Hubert de Givenchy założył swój autorski dom mody w 1952 roku w Paryżu. Razem z Christianem Diorem i Cristobalem Balenciaga tworzyli trójcę najwybitniejszych kreatorów mody powojennych czasów. Do dziś ich archiwalne kolekcje inspirują twórców na całym świecie.

Pierwszy sklep z ubraniami Hubert de Givenchy otworzył w Paryżu mając zaledwie 24 lata. Zanim założył swój autorski dom mody, szkolił się pod okiem najsłynniejszych projektantów – Elsy Schiaparelli i Christiana Diora. Od zawsze jego największym marzeniem było poznanie Christobala Balenciagi – i na szczęście spełniło się, a między twórcami nawiązała się relacja mentorska. Hubert de Givenchy przyjaźnił się także ze słynną aktorką Audrey Hepburn. Noszona przez Hepburn kultowa „mała czarna” w filmie „Śniadanie u Tiffany’ego” była właśnie autorstwa Huberta de Givenchy. Zaprojektował on również kostiumy do filmu „Zabawna buzia”, za które otrzymał Oscara. Audrey Hepburn była jego największą muzą i inspiracją, chociaż ubierał też inne wielkie gwiazdy, między innymi Grace Kelly, Jackie Kennedy, Liz Taylor i Dianę Vreeland.
Hubert de Givenchy wprowadził do mody kobiecej męskie, koszulowe materiały. Chciał tworzyć kolekcje funkcjonalne, dla kobiet aktywnych, które za sprawą emancypacji, zaczęły co raz aktywniej uczestniczyć w życiu społecznym. Givenchy wylansował koszule z falbaniastymi rękawami, płaszcz z zaokrągloną linią ramion (balloon coat) oraz kombinezon z żakietem zwany spodnium. Swoją ostatnią kolekcję zaprezentował w lipcu 1995 roku. Po nim stery w domu mody przejęli, między innymi, John Galliano i Lee Alexander McQueen.

Prawdziwa rewolucja w marce nastąpiła wraz z przejęciem jej przez Riccardo Tisci, który pełnił tę funkcję od 2005 do 2017 roku. Wprowadził on w niej sporo gotyckiego mroku połączonego z sensualnym romantyzmem, wzbogacając paletę kolorów i wzorów o baby blue, krwawą czerwień i kwiatowe motywy. Od 2017 roku dyrektor artystyczną została Claire Waight Keller, pierwsza kobieta na tym stanowisku w domu mody Givenchy. Obecnie, od 2020 roku, funkcję tę obejmuje Matthew M. Williams. Styl marki łączy w sobie casual z ponadczasową elegancją oraz futuryzmem. Markę noszą takie sławy, jak Cate Blanchett, Emma Stone, Lady Gaga, Julianne Moore, Julia Roberts, Rooney Mara, Ariana Grande. 

Sklep internetowy Moliera 2 oferuje bogaty wybór okularów Givenchy, a także zimowych akcesoriów – szalików, czapek i apaszek. Wszystkie produkty charakteryzuje mroczna estetyka i staranne wykonanie, z najwyższej jakości materiałów. Dodatki Givenchy cieszą się doskonałymi opiniami wśród Klientów – a specjalne promocje i akcje rabatowe zachęcają do zakupu wszystkich wielbicieli tej słynnej francuskiej marki.