GIVENCHY
Filtry i Sortowanie
Filtry i Sortowanie
ROZWIŃ FILTRY
ZWIŃ FILTRY
RODZAJ PRODUKTU
RODZAJ PRODUKTU

Dodatki

KOLOR
KOLOR
CENA
CENA
od
do
OFERTA
OFERTA
Wszystkie filtry
Mniej filtrów
AKTYWNE FILTRY


Liczba produktów: 8
8 produktów

Damskie Dodatki Givenchy

Imperium modowe założone przez francuskiego arystokratę na początku lat 50-tych. Hubert de Givenchy miał zaledwie 25 lat, gdy zadebiutował kolekcją, która bardzo szybko odniosła ogromny sukces i stała się obiektem pożądania licznych wielbicielek mody. Od 2020 roku dyrektorem artystycznym marki jest Matthew M, Williams, odpowiedzialny za kolekcje damską i męską. Obecnie dom mody przeżywa drugą młodość. Moda Givenchy ma ambicję pozostać ponadczasową, dlatego nie poddając się sezonowym trendom, projektanci marki tworzą produkty o uniwersalnych fasonach dla ambitnych i odważnych kobiet.

Legendarny projektant Hubert de Givenchy założył swój autorski dom mody w 1952 roku w Paryżu. Razem z Christianem Diorem i Cristobalem Balenciaga tworzyli trójcę najwybitniejszych kreatorów mody powojennych czasów. Do dziś ich archiwalne kolekcje inspirują twórców na całym świecie.

Pierwszy sklep z ubraniami Hubert de Givenchy otworzył w Paryżu mając zaledwie 24 lata. Zanim założył swój autorski dom mody, szkolił się pod okiem najsłynniejszych projektantów – Elsy Schiaparelli i Christiana Diora. Od zawsze jego największym marzeniem było poznanie Christobala Balenciagi – i na szczęście spełniło się, a między twórcami nawiązała się relacja mentorska. Hubert de Givenchy przyjaźnił się także ze słynną aktorką Audrey Hepburn. Noszona przez Hepburn kultowa „mała czarna” w filmie „Śniadanie u Tiffany’ego” była właśnie autorstwa Huberta de Givenchy. Zaprojektował on również kostiumy do filmu „Zabawna buzia”, za które otrzymał Oscara. Audrey Hepburn była jego największą muzą i inspiracją, chociaż ubierał też inne wielkie gwiazdy, między innymi Grace Kelly, Jackie Kennedy, Liz Taylor i Dianę Vreeland.
Hubert de Givenchy wprowadził do mody kobiecej męskie, koszulowe materiały. Chciał tworzyć kolekcje funkcjonalne, dla kobiet aktywnych, które za sprawą emancypacji, zaczęły co raz aktywniej uczestniczyć w życiu społecznym. Givenchy wylansował koszule z falbaniastymi rękawami, płaszcz z zaokrągloną linią ramion (balloon coat) oraz kombinezon z żakietem zwany spodnium. Swoją ostatnią kolekcję zaprezentował w lipcu 1995 roku. Po nim stery w domu mody przejęli, między innymi, John Galliano i Lee Alexander McQueen.

Prawdziwa rewolucja w marce nastąpiła wraz z przejęciem jej przez Riccardo Tisci, który pełnił tę funkcję od 2005 do 2017 roku. Wprowadził on w niej sporo gotyckiego mroku połączonego z sensualnym romantyzmem, wzbogacając paletę kolorów i wzorów o baby blue, krwawą czerwień i kwiatowe motywy. Od 2017 roku dyrektor artystyczną została Claire Waight Keller, pierwsza kobieta na tym stanowisku w domu mody Givenchy. Obecnie, od 2020 roku, funkcję tę obejmuje Matthew M. Williams. Styl marki łączy w sobie casual z ponadczasową elegancją oraz futuryzmem. Markę noszą takie sławy, jak Cate Blanchett, Emma Stone, Lady Gaga, Julianne Moore, Julia Roberts, Rooney Mara, Ariana Grande. 

Sklep internetowy Moliera 2 oferuje bogaty wybór okularów Givenchy, a także zimowych akcesoriów – szalików, czapek i apaszek. Wszystkie produkty charakteryzuje mroczna estetyka i staranne wykonanie, z najwyższej jakości materiałów. Dodatki Givenchy cieszą się doskonałymi opiniami wśród Klientów – a specjalne promocje i akcje rabatowe zachęcają do zakupu wszystkich wielbicieli tej słynnej francuskiej marki.