Wyszukaj
Szukaj
Saks Potts i propozycja mody kontrastów
Stylizacja Saks Potts

Duńska marka Saks Potts to z pewnością ewenement na skalę światową. Łączy różne bieguny i style modowe, proponując twórczość pełną kontrastów i nieoczywistości.

Jak powstała marka Saks Potts?

Marka została założona w 2014 roku w Kopenhadze przez Cathrine Saks i Barbarę Potts. Marka łączy dwie profesje: specjalizację Cathrine w projektowaniu mody i krawiectwie, a także studiowaną przez Barbarę historię sztuki. Przyjaciółki, scalając umiejętności techniczne i artystyczne, wniosły do obszaru mody nową wartość. Projektantki dostrzegły ogromny potencjał w klasycznym płaszczu, na którym oparły swoją kolekcję. Modę w ujęciu Saks Potts pokochały wielkie gwiazdy, takie jak Rihanna, Lady Gaga, Beyonce czy Gigi Hadid. Marka jest również zdobywcą wielu prestiżowych nagród ELLE Style Awards.Czym inspiruje się Saks Potts?

Marka rozszerzyła swoją kolekcję o linię ready-to-wear oraz o akcesoria. Projektom przyświecają dwie domeny. Z jednej strony marka celebruje kobiece ciało i dostrzega siłę w tym, co delikatne i zmysłowe.Z drugiej strony zaś Saks Potts ukazuje kobietę w nieustannej podróży życia, kobietę aktywną i przebojową. Elektryzująca kolekcja Saks Potts czerpie z odniesień do motoryzacji. Na prezentację jednej z kolekcji marka wybrała parking podziemny z zabytkowymi samochodami. Ekspozycja ubrań odbyła się w otoczeniu kultowych modeli lamborghini czy ferrari, dzięki czemu zaakcentowany został styl garażowy oraz styl vintage.W stylizacjach na pierwszy plan wysuwają się skóra, jeans, przezroczystości i metaliczny efekt. W rezultacie marka proponuje wizerunek dojrzałej kobiety, która z wieką klasą podkreśla swoje atuty. Zdumiewające projekty czerpią inspirację z wielu kultur, również ze stylistyki flamenco i ducha Dzikiego Zachodu. Przedstawiona historia wciąga bez reszty i daje mocne podstawy do tworzenia jednostkowego wizerunku.Renesans odzieży wierzchniej

Oferta Saks Potts obfituje w luźne kurtki i unikatowe płaszczePropozycja odświeżenia wizerunku klasycznego płaszcza miała swoje źródło w filozofii marki. Projektantki zauważyły, że w często niedocenionym wcześniej płaszczu drzemie wielka siła. Jest on podstawą stroju, który eksponuje się przez większą część roku. To zatem odzież wierzchnia, którą prezentujemy na ulicach miast, powinna być dopracowana i piękna, ma wyróżniać się na tle otoczenia, nadawać mu kolorów, a także podkreślać indywidualny styl.Oprócz tego odzież wierzchnia powinna być ponadczasowa, oparta na kultowych i klasycznych wzorach, które sprawdzą się o każdej porze roku, a także nie wyjdą z trendów. Marka promuje pragmatyczne ujęcie mody.


 

Jeśli jesteś otwarta na niecodzienne wrażenia estetyczne, zajrzyj po więcej inspiracji od Saks Potts! Tutaj spojrzenie na modę może zyskać nowe światło. To miejsce, w którym spotykają się ze sobą czułość i werwa. Poznaj całą kolekcję na Moliera2.com!