Wyszukaj
Szukaj
4 kolekcje ekskluzywnej porcelany Rosenthal Versace
Porcelana Rosenthal Versace

Ekskluzywna porcelana Rosenthal Versace jest owocem współpracy niemieckiej manufaktury i włoskiego domu mody. Poznaj 4 kolekcje wyjątkowej porcelany!

Porcelana Rosenthal Versace na Moliera2.com

Porcelana Rosenthal Versace uzupełniła kategorię DOM & WNĘTRZE o luksusowe kolekcje, w których genialne rzemiosło spotyka się z legendą modową. Porcelana jest dostępna tylko online w sklepie internetowym Moliera2.com.

 

Obejrzyj film, na którym są zaprezentowane unikatowe i wykwintne kolekcje porcelany Rosenthal Versace.Linia Versace Jeans Couture jest bardzo dobrze znana wśród grona użytkowników mody luksusowej. Jest dostępna w sklepie internetowym Moliera2.com i oferuje kolekcje Versace Jeans Couture dla kobiet oraz Versace Jeans Couture dla mężczyzn

Historia współpracy Rosenthal Versace

Współpraca niemieckiej manufaktury Rosenthal i włoskiego domu mody Versace rozpoczęła się już w latach 90. Versace, jako ceniona marka modowa, nadała twórczości Rosenthal nowego wymiaru. Pierwsze egzemplarze, w których kunsztowna ceramika była dekorowana motywami zaprojektowanymi przez Versace, zdobyły serca wymagających klientów. Ogromne zainteresowane przełożyło się na rozwój twórczości i powstanie w 1993 roku pierwszej autorskiej kolekcji „Rosenthal meets Versace”. Charakteryzowała się barokowym zdobieniem, pełnymi przepychu złoceniami i ekspresyjną kolorystyką. Taka właśnie estetyka dominuje również w kolejnych kolekcjach. Ponadto zdobienia sięgają do stylistyki modowej, w której specjalizuje się Versace. W kolekcjach przewijają się zatem nawiązania do trendów z wybiegów mody, a także kultowe motywy, np. wywodząca się z mitologii greckiej Meduza.  

 

Porcelana Rosenthal Versace to propozycja nowej kultury stołu, zgodnie z którą obok zmysłu smaku uprzywilejowane są wrażenia estetyczne. Poczucie estetyki tutaj to zdecydowanie więcej, można je porównać z odbiorem dzieł sztuki. Porcelana ta jest bowiem tworem kultury i sztuki, a za sprawą odniesień do tradycji – ponad czasem i przestrzenią. Marka Versace od początku swojej twórczości proponowała nie tylko wizję mody, lecz także styl życia. Wychodziła poza schematy, szokowała i zachwycała. Designerskie dodatki wyróżniają się wyrafinowaną, ekstrawagancką formą. W skład luksusowych kolekcji wchodzą serwisy kawowe i herbaciane, zestawy obiadowe oraz akcesoria dekoracyjne, takie jak wazony. Poznaj 4 wyjątkowe kolekcje porcelany Rosenthal Versace. 

Kolekcja MedusaJedną z pierwszych kolekcji zaprojektowanych przez Gianniego Versace we współpracy z Rosenthal jest kolekcja Medusa. Wyróżnia się symbolem Meduzy widocznym w środku filiżanki. To kultowa i ponadczasowa kolekcja, która stawia na wykwintną kolorystykę. Jest połączeniem kolorów czarnego, białego, czerwonego i złotego. W kolekcji znajdują się m.in. serwisy kawowe i herbaciane, cukiernice, mleczniki, dzbanki i wazony.Kolekcja Scala PalazzoKolekcja Scala Palazzo jest zaprezentowana w dwóch wariantach kolorystycznych: Scala Palazzo Verde w kolorze turkusowym i Scala Palazzo Rosa w kolorze różowym. Została zaprojektowana jeszcze przez Gianniego, a po jego tragicznej śmierci – odwzorowana przez jego siostrę Donatellę. Kolekcja ta wyróżnia się pałacowymi zdobieniami, jest inspirowana włoską architekturą. W obrębie kolekcji można tworzyć serwisy dwukolorowe lub w jednym wybranym kolorze.Kolekcja Meandre d’OrInspiracją dla kolekcji Meandre d’Or jest antyk i mit o Ikarze. Skrzydła Ikara zdobiące porcelanę Rosenthal Versace zafascynowały kolekcjonerów i pasjonatów ceramiki. Kolekcja wyróżnia się szlachetnym zdobieniem. Występuje w nieskazitelnie białej kolorystyce oraz gładkiej i minimalistycznej formie. Ewenementem jest tutaj motyw Meduzy. Występuje w nietypowej kreacji, dopasowanej stylistycznie do klasycznego charakteru kolekcji. Złote uchwyty dodają poszczególnym egzemplarzom ekskluzywności i wytworności. To z pewnością kolekcja stworzona z myślą o osobach, które luksus dostrzegają w klasie i prostocie, pozbawionej krzykliwości i splendoru. 

Kolekcja Jungle AnimalierMotywacją do stworzenia kolekcji Jungle Animalier był stworzony w 2002 roku przez Donatellę projekt sukni ze wzorami dżungli. Kolekcja występuje w radosnej, tropikalnej i żywiołowej kolorystyce. Oddaje piękno przyrody dzięki motywom zwierzęcym i roślinnym.Jeśli kochasz estetyzm, kulturę i modę, a także dbasz o każdy szczegół swojego otoczenia, postaw na ekskluzywne wyposażenie domu. W kategorii DOM & WNĘTRZE w sklepie internetowym Moliera2.com czekają na Ciebie niesamowite kolekcje Rosenthal Versace.