Wyszukaj
Szukaj
Limitowana kolekcja butów na 50-lecie Manolo Blahnik
Lookbook Manolo Blahnik

Czarująca osobowość, niebywały talent, miłość do rzemiosła i nieskazitelnej jakości, a wszystko to połączone z wizją butów i akcesoriów, które zamiast podążać za trendami mają je wyznaczać, a przy tym puszczać do mody zawadiackie oczko. Manolo Blahnik nie tylko zyskał międzynarodową sławę, ale również stał się jedną z najbardziej ikonicznych, uwielbianych i wpływowych figur w świecie mody. Jego projekty gościły na wielkich ekranach, w garderobie księżnej Diany, czy Jackie Onassis, stając się synonimem luksusu i wielkich marzeń. Teraz, z okazji 50-lecia marki, Manolo Blahnik podsumował pięć dekad swojej pracy, tworząc wyjątkową, kapsułową kolekcję Gold, będącą kwintesencją "Manolo", wachlarzem zupełnie nowych stylów i świeżym spojrzeniem na ponadczasowe klasyki. 


50-lecie Manolo Blahnik

Gdyby nie Diana Vreeland - była redaktor naczelna amerykańskiego Vogue'a - świat mógłby nigdy nie usłyszeć o butach z metką Manolo Blahnik. To ona naprowadziła jednego z najsłynniejszych szewców, który zaczynał jako dziennikarz, na projektowanie obuwia i już w 1971 roku Manolo Blahnik otworzył swój pierwszy butik na Old Church Street w Londynie, natychmiast zdobywając grono wiernych klientów, a wręcz fanów, którzy podziwiali kunszt jego pracy.

 

Dziś Manolo Blahnik to nie tylko najwyższej jakości piękne buty i akcesoria. To wizjonerskie spojrzenie na modę, przemycenie odrobiny magii do otaczającej nas codzienności, nieoczywiste inspiracje, porywająca historia, pionierskie podejście do rzemiosła i perfekcjonizm. Najlepszy dowód? Limitowana kolekcja Gold, czyli 21 par butów - szpilek, muli, kozaków, czy loafersów - pełnych odniesień do kroniki słynnego domu mody, a także przeszłości samego projektanta, jego dzieciństwa, pasji i sentymentów oraz powrót do najbardziej charakterystycznych dla projektów Manolo Blahnika ozdób.Gold - limitowana kolekcja Manolo Blahnik na Moliera2.com

Pół wieku historii współczesnej mody, doświadczeń i kunsztu pracy. Limitowana kolekcja Gold, to kwintesencja pomysłowości, wyrafinowania połączonego z dowcipem i zabawą, elegancji i kreatywności, a także projektowania, które zamiast podążać za trendami, opiera się na wizji. Unikatowe modele butów, które Manolo Blahnik stworzył z okazji nadzwyczajnej rocznicy - 50-lecia luksusowego domu mody - zachwycają misternymi, ręcznie tkanymi zdobieniami i licznymi detalami, składającymi się na czarującą całość. Wyjątkowe, limitowane modele od teraz dostępne są również na stronie Moliera2.com.Szpilki Kika, które wyglądają niczym oprószone drobnymi płatkami złota, to cały Manolo Blahnik. Wyjątkowa tekstura koronki nadaje im radosny charakter, a złoty, metaliczny obcas jest śmiały i odważny.  W limitowanej kolekcji pojawiły się również modele, będące nową interpretacją kultowych butów Manolo Blahnik, jak Hangisi, Mysale, Lurum, czy Nadira. Skórzana podeszwa ze złotym widocznym detalem i zupełnie inna odsłona ozdobnych klamer oraz okuć, to nadanie ponadczasowym dziełom, które wyszły spod ręki wybitnego szewca, ducha współczesności i nowego poziomu luksusu.


 
 

 

 

Kolekcja z okazji 50. rocznicy domu mody, nie byłaby pełna gdyby zabrakło odniesień do skóry. Marszczone kozaki Calassohi o matowym wykończeniu nawiązują do szalonych lat 70. Dzięki efektowi spękanego złota, buty w wyjątkowy sposób odbijają światło i stają się jeszcze bardziej olśniewające.