Wyszukaj
Szukaj
Kultowy dom mody: Kenzo. Odkryj nowe kolekcje od Nigo
Kampania Kenzo

Wraz z początkiem lat 70. w paryskiej Galerie Vivienne otworzył się pierwszy butik Kenzo — które jeszcze wtedy nosiło nazwę Jungle Jap. Kolekcje, założonego przez japońskiego projektanta Kenzo Takadę, nowego domu mody w zdominowanej przez haute couture Francji, wyróżniały się kolorami, wzorami oraz nawiązaniami do mody ulicznej. Co ciekawe, w tym samym roku na świat przyszedł Naogo Tamaoki, znany szerszej publiczności jako Nigo — DJ, producent muzyczny, projektant i ojciec chrzestny streetwearu, który dokładnie 20 września 2021 roku, objął fotel dyrektora artystycznego Kenzo. Co więcej, Nigo jest pierwszym japońskim projektantem na czele domu mody, odkąd Kenzo Takada, w 1999 roku, zrezygnował z prowadzenia autorskiej marki. Dziś, w swoich wyjątkowych kolekcjach dla Kenzo, Nigo łączy synonimy kultowego, paryskiego domu mody z własnym kodem projektowania. Nic więc dziwnego, że debiutanckie "Boke Flower" odbiło się szerokim echem, a ubrania z tego dropu stały się jednymi z najbardziej pożądanych rzeczy przez miłośników mody. Co jeszcze łączy Nigo i Kenzo Takadę? Odkryj wszystkie kody i powiązania w nowościach od Kenzo. Zaprojektowane przez Nigo kolekcje "Boke Flower" i "Poppy" to ubrania, które już zyskały miano kultowych! 

 

KWIATY, KTÓRE POKOCHAŁ ŚWIAT MODY: BOKE FLOWER I POPPY OD KENZO

 

Boke Flower — właśnie taki tytuł nosiła pierwsza kolekcja Nigo dla Kenzo, która ukazała się na wybiegu w styczniu 2022 roku. Co ciekawe, na miejsce debiutanckiego pokazu, Nigo wybrał Galerie Vivienne, gdzie w 1970 roku odbył się pierwszy pokaz Kenzo Takady. Nowy projektant na główny plan postanowił wyciągnąć kultowe dla domu mody kwiatowe wzory oraz energię i celebrację różnych kultur, które zawsze były wpisane w DNA marki. Tak też na casualowych, bawełnianych bluzach, bluzkach, T-shirtach czy kardiganach pojawiła się grafika nawiązująca do tytułowego boke flower, czyli jednej z najpopularniejszych roślin z japońskich ogrodów. Wyjątkowy kwiat, który kwitnie w lutym, zainspirował Nigo na tyle, że elementy kolekcji zostały oparte na jego palecie kolorów — czerwieni, różu i bieli, zestawionych z kontrastującymi barwami.


 


Kolejnym kultowym printem, który jest nie lada gratką nie tylko dla fanów marki, ale dla wszystkich fanów mody, jest również print Poppy. Nadruk w maki, który Kenzo Takada często wykorzystywał w swoich kolekcjach, pojawił się w limitowanej kapsułowej kolekcji Kenzo na sezon wiosna-lato 2022 i wywołał sporo szumu. Uroczy kwiat ozdobił T-shirty, torebki, czy kurtki. Inną wariacją od Nigo na temat historii Kenzo, była przemiana kultowego tygrysa. Jak teraz, według nowego dyrektora artystycznego francuskiego domu mody, wygląda to dzikie zwierzę? 


 


Poza uwielbianymi przez Kenzo Takadę makami 51-letni japoński projektant mody, który w Kenzo zastąpił Felipe Olivierę Baptistę, zaproponował również Tiger Tail — drop, w którym pierwsze skrzypce gra grafika przestawiającą tygrysi ogon zawinięty w literę "K" w nieco komiksowy sposób oraz w towarzystwie zielonych (również komiksowych) liści. Boke Flower, Poppy, jak i Tiger Tail stały się jednymi z najgłośniejszych kolekcji w ostatnim czasie, a krytycy mody nie mają wątpliwości, że Nigo jest dokładnie tym, czego potrzebował dom mody Kenzo. Zabawne, energiczne i puszczające do publiki oczko projekty, doskonale oddają ducha uwielbianego założyciela marki — Kenzo Takady — i jego wizję mody. Co więcej, choć zarówno Nigo jak i założyciel domu mody Kenzo ukończyli tę samą szkołę mody w Tokio (Bunka Fashion Collage), obu panów łączy o wiele więcej. Choć niektórzy mogą uznać to za kompletny przypadek, kariera Nigo w branży mody rozpoczęła się dokładnie w 1993 roku, a więc wtedy, kiedy Kenzo dołączyło do grupy LVMH! Odkryj damskie i męskie nowości od Kenzo i zobacz, jak na nowo luksus łączy się z streetwearem.