JW ANDERSON - nowa marka na Moliera2

Moda ewoluuje, trendy przychodzą i odchodzą, dlatego niewiele marek potrafi wyróżnić się swoją niepowtarzalnością i niestandardową odmiennością. Do tej grupy należy na pewno marka JW Anderson, która jest synonimem innowacyjności i kreatywności.

 

Założona przez brytyjskiego projektanta Jonatana Williama Andersona marka JW Anderson powstała po to, aby rzucić wyzwanie konwencjom tradycyjnej mody, do której przywykliśmy. Anderson podczas tworzenia swoich prac próbował jednocześnie połączyć sztukę i modę, tworząc projekty, których nie można sklasyfikować jako ubrania, ale jako prawdziwe dzieła sztuki. Projekty te charakteryzują się głównie niebanalnym kształtem, niestandardowym wzorem, czy też mało powszechnym krojem.

 


Głównym elementem, który wyróżnia projektanta JW Anderson, jest jego innowacyjna filozofia projektowania. Marka ta wkracza w granice różnych gatunków i schematów eksplorując androgeniczną koncepcję mody, skupiając się na zacieraniu granic między tym co postrzegane jest jako męskie, a uznawane powszechnie za kobiece. Takie podejście na nowo odmieniło postrzeganie odzieży, ale również przyczyniło się do innowacyjnego podejścia do branży modowej.

 


Projekty JW Anderson słyną z niekonwencjonalnych sylwetek, a do ich powstawania używane są nieoczywiste materiały wzbudzające zainteresowanie wśród konsumentów. Najczęstsze kroje to szeroko pojęty oversize, jak również asymetria. Kolekcja, która dostępna jest w salonach Moliera2 dominuje w stonowanych kolorach, jednak dla miłośników nieoczywistych połączeń kolorystycznych znajdą się również projekty w nieco odważniejszej metalicznej wersji. Marka ta współpracowała z wieloma znanymi artystami, takim jak Gilbert & George czy też Anthea Hamilton. Wszystko po to, aby sprostać potrzebom vintage ze współczesnym gustem.