Wyszukaj
Szukaj
Jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki?
Strój kąpielowy Beach Bunny

Wakacyjne wyjazdy to ten magiczny czas, dzięki któremu ładujemy akumulatory na cały rok. Nie ma nic przyjemniejszego, niż wylegiwanie się na plaży z książką, w otoczeniu najbliższych, a nawet solo. Często jednak, zamiast skupić się na faktycznym wypoczynku, kobiety najbardziej martwią się tym, jak będą wyglądać na plaży. Boimy się wyeksponować sylwetkę chowaną pod ubraniami cały rok, nawet jeżeli nasi bliscy wciąż obsypują nas komplementami.

 

Oczywiście, nie musimy chyba mówić, jak błędne jest to przekonanie. W końcu kobiece ciało uznawane jest za ideał piękna – niezależnie w jakim jest rozmiarze. Wystarczy spojrzeć na muzy malarzy barokowych bądź najseksowniejszą ikonę popkultury – Marilyn Monroe. Dlatego pierwszą radą, którą chcemy ci przekazać jest byś przygotowania do pobytu na plaży zaczęła od swojej głowy. Pewność siebie nie jest czymś, z czym się rodzimy (w przeciwieństwie do pewnych cech naszego wyglądu), a z pewnością możemy ją wypracować.

 

Kolejną rzeczą, na którą powinnaś zwrócić uwagę, jest zadbanie o swoją skórę. Przeznacz chociaż godzinę dziennie na czas tylko dla siebie. Nawet najpiękniejszy, najlepiej dobrany strój kąpielowy, nie będzie wyglądał dobrze, jeżeli nie nawilżysz i nie złuszczysz naskórka. Zadbaj o dłonie i stopy, które tak często eksponujemy w wakacje. Pamiętaj, pielęgnacja przede wszystkim!

 

Poniżej proponujemy kilka trików dla każdego typu sylwetki – sprawdź, jaki strój kąpielowy będzie najlepszy dla Ciebie!


Sylwetka typu kolumna

 

Jeżeli jesteś szczupła i wysoka, masz długie nogi i mały biust, to znaczy, że Twoja sylwetka przypomina kolumnę. Jesteś prawdziwą szczęściarą – z tak nienaganną figurą nie powinnaś mieć problemu z dobraniem odpowiedniego stroju kąpielowego.


Dzięki temu możesz przebierać w wielościach krojów i wzorów: od stroju jednoczęściowego, po zmysłowe bikini, w jasnych, pastelowych kolorach, które podkreślą Twoją opaleniznę, Postaw na wycięte majtki w kształcie „V”, z ozdobnymi wiązaniami po bokach, które jeszcze bardziej podkreślą Twoją talię i długie nogi. Mały biust możesz optycznie powiększyć przy pomocy falbanek lub drapowań.


Naszym wyborem dla sylwetki typu kolumna będą hity sprzedażowe Moliera2.com – stroje kąpielowe brazylijskiej marki Del Maar. Charakteryzują się usztywnianymi, dopasowanymi do kształtu kobiecej sylwetki topami, które optycznie powiększą biust oraz majtkami wykończonymi koronką robioną ręcznie na szydełku. Gwarantujemy, że będzie to Twój ulubiony strój kąpielowy!


modelka plaża bikini del maarmodelka plaża bikini del maar

Stroje kąpielowe Del Maar


 

Sylwetka typu gruszka

 

Sylwetka typu gruszka od razu przywołuje na myśl skojarzenia z kobiecą figurą Kim Kardashian i Beyonce. Charakteryzuje się sporą wielkości pupą, wąską talią i średnim lub małym biustem. Pamiętaj, że w doborze odpowiedniego stroju kąpielowego to, co liczy się najbardziej, to zachowanie proporcji. Twoim zadaniem będzie więc zrównoważenie sylwetki.

 

Strój kąpielowy dla gruszek powinien podkreślać talię. Postaw na majtki z wysokim stanem lub wykrojone w kształt litery „V”. Warto optycznie powiększyć biust, wybierając górę z drapowaniami, aplikacjami lub sznurowaniami przy dekolcie.  Pamiętaj (i tyczy się to każdej sylwetki!) by przy wyborze stroju kąpielowego osobno dobrać rozmiar góry i dołu.

 

Kobiety o figurze gruszki będą wyglądać zjawiskowo w strojach kąpielowych zaprojektowanych przez polską guru fitnessu, Ewę Chodakowską. Marka Mission Swim charakteryzuje się doskonale podkreślającymi sylwetkę krojami i dbałością o detale made in Poland. Dodatkowo to stroje z misją, z których dochód ma pomóc tym najbardziej potrzebującym.


modelka top od bikini mission swim strój kąpielowyModelka Mission Swim strój kąpielowy czerwony jednoczęściowy

Mission Swim


Sylwetka typu jabłko


Kobiety, które posiadają sylwetkę typu jabłko, mają pełne, wyraźnie zarysowane piersi i większy brzuszek. W przypadku tej figury warto jest poeksperymentować z warstwami – jeżeli nie czujesz się komfortowo w samym stroju, cuda zdziała pareo przewiązane na biodrach lub tuniki na szydełku np. te od Beach Bunny lub Mystique Beach.

 

Dla sylwetki typu jabłko najlepsze będą jednoczęściowe stroje kąpielowe, gładkie lub z subtelnymi wzorami. Perfekcyjnie sprawdzą się też topy wiązane na szyi, które podtrzymają i podkreślą biust oraz zabudowane majtki z wysokim stanem. Oczywiście, czarny strój kąpielowy na pewno wyszczupli, ale nie musi być to Twój pierwszy wybór – gwarantujemy, że w innych (ale stonowanych!) kolorach także będziesz czuła się pięknie i pewnie.

 

Jedne z najpiękniej wykonanych, ręcznie szytych we włoskiej Sardynii stroje kąpielowe marki La Reveche będą idealne dla figury o zaokrąglonych kształtach. Postaw na strój jednoczęściowy z kaskadą kwiatów 3D, które podkreślą biust.


modelka strój kąpielowy czarny jednoczęściowy la revechemodelka strój kąpielowy jednoczęściowy la reveche

La Reveche


Sylwetka typu klepsydra

Uważane za ideał kobiecej sylwetki, figury typu klepsydra charakteryzują się zarysowanym biustem i biodrami oraz wąską talią. Wybierz górę typu push up lub wiązaną na szyi, która jeszcze bardziej zaznaczy Twój biust oraz wycięte majtki wiązane po bokach tasiemkami lub sznureczkami.


Pamiętaj o metodzie symetrii, która w tym przypadku także obowiązuje – strój kąpielowy ma Twoją sylwetkę podkreślać, a nie ukrywać. W przypadku sylwetki typu klepsydra rewelacyjnie będą też wyglądać monokini: to jednoczęściowy strój kąpielowy z wycięciami typu bikini, który tworzy pewnego rodzaju zmysłową iluzję.

 

Sylwetki typu klepsydra mogą czuć się pewnie w przebojowych, kolorowych strojach kultowej marki Beach Bunny. Odważne wzory, wycięte kroje i setki lśniących cekinów przeniosą Cię prosto na australijską plażę. Uwaga: po założeniu tego stroju nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie!


Modelka strój kąpielowy czerwony Beach Bunnymodelka plaża strój kąpielowy beach bunny

Beach Bunny


Kilka przydatnych tików:


1.    Pamiętaj o równowadze: strój kąpielowy ma sprawić, że Twoja sylwetka będzie proporcjonalna.
2.    Ciemne kolory maskują to, co chcesz ukryć, jasne podkreślają to, co chcesz pokazać.
3.    Dobieraj osobno rozmiar góry i dołu.
4.    Pamiętaj, o mocy akcesoriów: pareo, tunika czy kapelusz mogą odwrócić wzrok od tego, co nie chcesz, by było widziane.
5.    I najważniejsze – błyszcz pewnością siebie i wypoczywaj! W końcu te wakacje są tylko dla Ciebie.
 

polecane posty