Wyszukaj
Szukaj Ukryj wyszukiwarkę

Warunki użytkowania i konserwacji obuwia


Gratulujemy zakupu obuwia w naszym sklepie. Poniżej przedstawiamy warunki jego użytkowania i konserwacji, które należy spełnić, aby obuwie zachowało jak najdłużej swoje właściwości

1. Obuwie, co do zasady, czyścimy poprzez odpowiednie stosowanie delikatnie zwilżonej ściereczki.

2. Obuwie ze skór zamszowych lub welurowych należy czyścić specjalnie przeznaczoną do tego szczoteczką z miękkim włosiem. Dodatkowo zalecamy konserwację impregnatami w sprayu, działającymi ochronnie na powłokę skór zgodnie z zaleceniami producentów takich preparatów.

3. Konserwację obuwia można rozpocząć dopiero po całkowitym wysuszeniu obuwia.

4. Na wysuszone obuwie, należy nałożyć niewielką ilość środka konserwującego w kolorze wierzchu obuwia lub w kolorze neutralnym. W przypadku wątpliwości dotyczących prawidłowej konserwacji, rekomendujemy kontakt ze specjalistą w celu zasięgnięcia porady

5. Należy pamiętać, aby zawsze obuwie zakładać oraz zdejmować rozsznurowane bez przygniatania zapiętek.

6. Rekomendujemy przechowywanie obuwia wypełnionego papierem jedwabnym i przechowywanie w jego ochronnej obudowie/opakowaniu.

7. Obuwie, w którym została zastosowana skórzana podeszwa, należy podzelować.

8. Wymiana elementów ścieralnych (podeszwy, fleki) w obuwiu należy do obowiązków użytkownika w ramach konserwacji i dbałości o produkt.

 

Właściwości obuwia wizytowego:

Niektóre sprzedawane przez nas modele obuwia (w szczególności obuwie wizytowe jak czółenka, pantofle itp.) posiadają specyficzne cechy użytkowe, które związane są z niecodziennym przeznaczeniem tego obuwia. Są to produkty wyjątkowe ze względu na rzemieślnicze techniki i wysokiej jakości materiały, które zostały starannie dobrane, tak aby zapewnić najwyższy poziom zadowolenia. Ich specjalna obróbka sprawia, że oferowany towar jest niepowtarzalny i unikatowy.

Często spodnia warstwa podeszwy takiego obuwia pokryta jest skórą. Cechą naturalną obuwia wykonanego na skórzanym spodzie jest jego ścieranie. Nie stanowi to wady produktu, a jedynie podkreśla wyjątkowość modelu oraz jego klasę. Rekomendujemy przed pierwszym założeniem ww. obuwia, oddanie go do wykwalifikowanego specjalisty, celem jego profesjonalnego zabezpieczenia i podzelowania. Obuwie, w którym spody są wykonane ze skór naturalnych zarówno w całości jak i części, należy użytkować jedynie w warunkach niesprzyjających nadmiernemu ścieraniu (w pomieszczeniach wewnętrznych lub na gładkich nawierzchniach zewnętrznych).

Nieodpowiednia konserwacja może spowodować odbarwienia, farbowanie oraz złuszczanie się powłoki skóry zarówno w skórze licowej jak i zamszowej oraz nubuku.

W obuwiu z wydłużonym czubem, naturalnym procesem mogą być zagięcia, przytarcia lub załamania nosków - w tym celu zaleca się wypełnienie tej części obuwia (np. papier, lignina, wata). Cechą obuwia wykonanego ze skóry zamszowej jest jego częściowe odbarwienie na zewnętrznej powłoce i nie stanowi to wady produktu, a jest jedynie naturalnym procesem użytkowania.