Wyszukaj
Szukaj
Wyjątkowa sesja Marty Wojtal we współpracy z Moliera 2
Sesja Marty Wojtal

Obok najnowszej kampanii outdoorowej Moliera2.com nie można przejść obojętnie. Największe miasta w Polsce (na przykład Warszawa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań czy Bydgoszcz) zamieniły się w galerie sztuki i światowe stolice mody. Zdjęcia zaprezentowane na wielkoformatowych nośnikach firmy Braughman Group Media wzbudzają ogromne emocje, są artystyczną oraz modową inspiracją, a także wznoszą architekturę miejską na najwyższy poziom. Sesję, w której wzięła udział modelka Julia Suryś, wykonała Marta Wojtal.


Sesja zdjęciowa Marty Wojtal

Foto: Marta Wojtal


Motywem przewodnim sesji są lata 90., czasy, które w naszych wspomnieniach należą do kobiet. Na każdym etapie pracy nad zdjęciami artystom przyświecała myśl o niepojętej sile kobiet. Każda kobieta jest inna i wyjątkowa. Każda wyraża swoją indywidualność w odmienny sposób. Kobiety inspirują się nawzajem, zarażają optymizmem i przebojowością. Moda jest doskonałym środkiem na tej drodze, może być wyrazem osobowości i siły charakteru, a także może łączyć pokolenia i społeczności.


Sesja zdjęciowa Marty WojtalSesja zdjęciowa Marty Wojtal

Foto: Marta Wojtal


Estetyka zdjęć krąży wokół high fashion, karnawałowego szaleństwa i stylu disco. Ducha lat 90. oddają między innymi czarno-biała oprawa i błysk. Panujący wszędzie błysk pociąga za sobą cekiny, kryształy, brokat, a także skórę. Konwencja stylu ostatniej dekady XX wieku daje się rozpoznać również w nietypowym charakterze zdjęć, które są rozmazane i poruszone, otwierając specjalne miejsce wspomnianemu błyskowi. Takie rozmazania, niegdyś uważane za błąd i skazę, dziś stanowią ważny środek artystycznego przekazu. Wreszcie w podróż do lat 90. zabierają dobrane stylizacje. Dopasowane fasony, niezwykłe makijaże i fantazyjne fryzury udowadniają, że moda jest wyrazem tęsknot i nieustannie zatacza koło, sięgając po dawniej obowiązujące kanony.

 

Finezję zdjęć można dostrzec z obu stron obiektywu. Marta Wojtal zachwyca fotograficznym zamysłem i zabawą artystyczną; Julia Suryś zaś – niecodzienną urodą oraz swobodą ruchów i giętkością ciała, wypracowaną zapewne przez lata pracy w zawodzie tancerki.

 

Piękne zdjęcia, będące efektem pracy utalentowanego zespołu osób, zachęcają do eksperymentowania ze stylem. Z pewnością pomogą w tym ubrania luksusowych marek dostępnych w asortymencie sklepu Moliera2.com.


Skórzane spodnie z wysokim stanem Alexandre VauthierSkórzane spodnie z wysokim stanem Alexandre Vauthier

Spodnie Alexandre Vauthier (>>kliknij zdjęcie, aby kupić<<)


Pierwszą stylizację tworzą skórzane spodnie Alexandre Vauthier oraz czarny top z kokardą Self-Portrait. To połączenie podwójnej natury kobiet: zadziornej i odważnej ze zmysłową i delikatną.


Czarny top z kokardą Self-PortraitCzarny top z kokardą Self-Portrait

Top Self-Portrait (>>kliknij zdjęcie, aby kupić<<)


Całość wieńczą metaliczne botki Off-White. Wybór jest przecież oczywisty!


Srebrne botki na szpilce Off-WhiteSrebrne botki na szpilce Off-White

Botki Off-White (>>kliknij zdjęcie, aby kupić<<)


Inną propozycją jest sukienka mini T-Dress. Połączenie kryształów z piórami strusimi daje efekt niebywałej lekkości. 


Czarna sukienka mini Feather Splash T-DressCzarna sukienka mini Feather Splash T-Dress

Sukienka T-Dress (>>kliknij zdjęcie, aby kupić<<)


Do sukienki wprost stworzony jest czarny pasek z kryształami Benedetta Bruzziches, który sprawia wrażenie ulotności i przenosi całą stylizację w krainę snów...


Czarny pasek z kryształów Venus Benedetta BruzzichesCzarny pasek z kryształów Venus Benedetta Bruzziches

Pasek Benedetta Bruzziches (>>kliknij zdjęcie, aby kupić<<)


Na sesji nie brakowało także stylizacji z wykorzystaniem projektów Retrofete czy Isabel Marant

 

Kulisy pracy studyjnej znajdują się w poniższym materiale wideo.Fotograf – Marta Wojtal
Project Manager – Aleksandra Szol
Stylizacja – Aleksandra Radkowska
Asystentka Stylistki – Nadia Serwach
Creative Consultant – Paulina Suszek
Model – Myroslav Grebeniuk / United4Models 
Modelka – Julia Suryś/ United4Models
Booking & Production – Tomasz Lasek 
Makijaż i włosy – Aneta Kacprzak | Katarzyna Brzezińska