Wyszukaj
Szukaj
FILTRUJ
SORTOWANIE
FILTRUJ WYNIKI
SORTUJ
ROZWIŃ FILTRY
ZWIŃ FILTRY
CENA
CENA
SEZON
SEZON
AKTYWNE FILTRY

+ WIĘCEJ FILTRÓW
- MNIEJ FILTRÓW
POKAŻ WIĘCEJ

Męskie półbuty, oxfordy i derby Christian Louboutin

Francuski dom mody Christian Louboutin od 1991 roku specjalizuje się w produkcji męskich i damskich butów. To, co wyróżnia markę, to charakterystyczna czerwona podeszwa buta, która błyskawicznie stała się symbolem popkultury.

Zamiłowanie do mody Christian Louboutin przejawiał już od najmłodszych lat. Jako dwunastolatek uciekł z domu i zatrudnił się w paryskiej sali koncertowej Folies Bergère, gdzie obserwował tancerki kabaretowe. Ich zmysłowy ruch, a także zdolność utrzymania prostej pozycji przy ich ciężkich strojach, bardzo go intrygowały i finalnie stanowiły inspirację do konstrukcji pierwszych butów. Legendy mówią, że pomysł na czerwoną podeszwę pojawił się w momencie, kiedy zobaczył on paznokcie swojej asystentki. Przez wiele lat Christian Louboutin doskonalił swój warsztat w najsłynniejszych domach mody na świecie: Chanel, Dior czy Yves Saint Laurent.

Męska linia Louboutin istnieje od 2009 roku. Sam pomysł powstał w 2008 roku, kiedy piosenkarz Mika zażyczył sobie spersonalizowanej pary na swoje międzynarodowe tournée. Twierdził, że w momencie kiedy jego siostra zakłada buty Louboutin, momentalnie staje się o wiele pewniejsza siebie. Od tej pory męskie kolekcje wydawane są kilka razy do roku i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród panów na całym świecie – nie tylko gwiazd i celebrytów ale także wśród biznesmenów czy influencerów. Jednymi z najbardziej eleganckich i ponadczasowych męskich butów z czerwoną podeszwą są półbuty, oxfordy i derby.

Męskie derby, oxfordy i półbuty Christian Louboutin szyte są z najwyższej jakości włoskich skór, z których generalnie ta marka słynie. We włoskich manufakturach wiedza na temat wytwórstwa ze skór jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, a same materiały zawsze są najwyższej jakości. Męskie buty Christian Louboutin są szyte ze skóry licowej i skóry zamszowej. Ich czerwona podeszwa również jest skórzana, co dodaje tym produktom prestiżu i sznytu. Półbuty Christian Louboutin występują w bardzo bogatej tonacji kolorystycznej: od czerni i brązu, poprzez szarości i beże. Nierzadko wykończone są flagowymi dla projektów marki ćwiekami czy też charakterystycznymi dla określonych modeli perforacjami. Dobrze wyprofilowana skórzana wkładka wewnątrz buta gwarantuje stabilizację i amortyzację stopy i zapewnia przepuszczalność powietrza. Męskie buty klasyczne Louboutin – półbuty, oxfordy czy derby – to wybór idealny do pracy, na biznesowe spotkania i koktajlowe przyjęcia. Każdemu noszącemu je mężczyźnie dodadzą elegancji i pewności siebie. 
 

0 produktów

Brak wyników

Spróbuj użyć innych filtrów