Wyszukaj
Szukaj
FILTRUJ
SORTOWANIE
FILTRUJ WYNIKI
SORTUJ
ROZWIŃ FILTRY
ZWIŃ FILTRY
CENA
CENA
SEZON
SEZON
AKTYWNE FILTRY

+ WIĘCEJ FILTRÓW
- MNIEJ FILTRÓW
POKAŻ WIĘCEJ

Damskie loafersy i mokasyny Tod’s

Buty typu loafers są często mylone z mokasynami, chociaż różnic pomiędzy nimi jest wiele. Loafersy od mokasynów odróżnia przede wszystkim sposób uszycia oraz podeszwa. W ich wytwórstwie specjalizuje się włoska marka Tod’s, której flagowe modele Gommino stały się kultowe i rozpoznawalne na całym świecie.

Loafersy mylone są z mokasynami głównie ze względu na podobieństwo ich formy. To porównanie okazuje się jednak być dosyć pozorne, szczególnie jeżeli weźmie się pod uwagę każdy najmniejszy detal, który odróżnia te dwa modele butów od siebie. Przede wszystkim mokasyny mają charakterystyczny szew po boku oraz z tyłu, który wynika ze specyficznego sposobu łączenia skór. Przeszycia w loafersach mają jedynie ozdobny charakter. Dzięki zewnętrznym szwom mokasyny w dosyć charakterystyczny sposób marszczą się z przodu. Bardzo często ozdabiają je cienkie rzemyki biegnące wokół buta i zakończone wiązaniem z przodu. Nie musi to być jednak metoda: mokasyny występują także w wersji z ozdobną klamrą z przodu albo bez niczego, jedynie z subtelnie tłoczonym monogramem marki. Co więcej, charakterystyczną cechą dla mokasynów jest brak zdefiniowanej podeszwy i obcasa. W przypadku loafersów warto wyróżnić charakterystyczny model penny loafers, ozdobiony z przodu zakładką z wąskim wgłębieniem. Nazewnictwo wywodzi się od tego, że amerykańscy studenci uniwersytetów Ivy League mieli w zwyczaju wkładać jednopensówkę (ang. penny) w pasek umieszczony na loafersach. Obecnie na ulicach często widywane są również tzw. tassel loafers czyli loafersy z chwostkami – szczególnie popularne wśród męskiej klienteli. 

Sklep internetowy Moliera 2 oraz butiki stacjonarne oferują szeroki wybór damskich loafersów i mokasynów Tod’s. Tod’s to marka wyspecjalizowana w szyciu damskich i męskich butów skórzanych – a w szczególności właśnie mokasynów. W latach 70. projektant marki Diego Della Valle zredefiniował na nowo pojęcie mokasynów poprzez doszycie do nich ponad 130 gumowych wypustek. W taki sposób powstał kultowy model Gommino, który obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej kupowanych butów z asortymentu marki Tod’s. Modele Gommino występują zarówno w przypadku loafersów, jak i mokasynów. Wszystkie loafersy i mokasyny Tod’s są szyte ze skór najwyższej jakości, których w swoich projektach używa również marka Hermes. Dzięki tym doskonałym skórom buty Tod’s są niezwykle komfortowe i wygodne w noszeniu, a równocześnie zawsze świetnie się prezentują. Doskonale pasują do stylizacji casualowych i pół-formalnych. Niezwykle bogata oferta loafersów i mokasynów Tod’s cieszy się doskonałymi opiniami Klientek sklepu internetowego Moliera 2. Buty dostępne są w sprzedaży po atrakcyjnej, nierzadko objętej akcjami rabatowymi cenie.
 

0 produktów

Brak wyników

Spróbuj użyć innych filtrów